Menu forum
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Wymarle miasto
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Wymarle miasto 
Tak, kolejne narzekanie - możesz to tak nawzać, jeśli pomoże ci to wyprzeć ze swej świadomości te słowa. To miasto wymarło. Nie dzieje się tu nic, w ciągu 30 lat populacja miasta spadnie poniżej 10 tys mieszkańców. Nie chodzi nawet o to, że jest to miasto emerytów, nie mam nic do starszych ludzi i jestem pełen szacunku do nich. chodzi o emerytów mentalnych, mieszczan, drobną burżuazję. Siedzicie na tych swoich posadkach, potem do domu pilnować dzieci i rodziny a w weekend nachlać się albo w domu albo w barze. Ot, całe wasze życie. Nawet nie widzicie, że już przegraliście. Nie będę pisał o poziomie intelektualnym mieszkańców, bo to, że nie są to żadne loty, to jeszcze można zaakceptować i przełknąć. Ale to, że w skali całego miasta nie budzi to sprzeciwu to już zaczyna mnie dziwić. Co gorsza, ludzie to akceptują, nawet z życzliwym uśmiechem patrzą na tę głupotę. Sam nie wiem co o tym myśleć.

Reklama Google 

Odpowiedz z cytatem
Gościu, głowa do góry. Termy coraz bliżej. Zbieraj pieniądze na karty wstępu.
Zabijesz czas, który ci się dłuży, poprawisz zdrowie i psychikę.
Pozdrówko

Odpowiedz z cytatem
A powiedz mi koleżko/koleżanko jak to jest w "żyjących miastach" ? Czy tam też nie jest tak, że praca, dom, dzieci, w weekend jakaś imprezka. Wszystko zależy od punktu widzenia i twojego podejścia do życia. A z takim jak ty podejściem tylko dokładasz cegiełkę do "wymarcia miasta". Nie podoba się ? To zrób coś żeby było lepiej.
Faktem jest że nic się nie dzieje, ale jest tak właśnie dlatego, że młodzi (zakładam, że ty takim jesteś) mają w poważaniu robienie czegokolwiek. Lepiej Ci ponarzekać jak to jest nudno i smutno, a pewnie sam co weekend siedzisz gdzieś z kumplami na jakimś melanżu narzekając jak to beznadziejnie żyć w "tym smutnym jak pizda mieście".
Gratuluję podejścia Smile

Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, ktoś powiedział /parafrazuję/: Nie czekaj co da Ci miasto,zastanów się ,co Ty dasz miastu. "Bo mi się należy" - odeszło do lamusa.

Odpowiedz z cytatem
Większość z tzw,. prominentów uprawia prywatę.
Cos na poszerzenie horyzontu
http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?view=article&catid=60%3Apublicystyka&id=1875%3A4-procentowy-marszaek-jacek-protas&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content
Cytuj:
Dlaczego zarząd województwa chciał odwołać dyrektora Muzeum Warmii i Mazur, Janusza Cygańskiego i doprowadził do niepokojów społecznych (uliczna demonstracje pracowników muzeum, ludzi kultury i sztuki)?

Dlaczego zarząd województwa nie wsparł dyrektora muzeum w jego samotnej obronie przed próbą zawłaszczenia fosy Zamku Biskupów Warmińskich przez nabywcę przedzamcza?

Dlaczego, po ujawnieniu posłużenia się fałszywym oświadczeniem przez przedstawiciela inwestora, celem uzyskania pozwolenia na budowę parkingu w fosie należącej do Zamku Biskupów Krasickich, nie został on skreślony z konkursu na dotację unijną?

Dlaczego zarząd województwa godzi się zawłaszczenie zamkowej fosy przez właściciela Hotelu ?Krasicki? na hotelowy parking?

Kogo tak naprawdę reprezentuje zarząd: grupę Anders, czy Muzeum Warmii i Mazur, dla którego jest organem założycielskim?

Zbadanie celowości organizowania narad, szkoleń i konferencji organizowanych przez zarząd województwa w tych hotelach. Podanie do publicznych wiadomości tematyki tych kursokonferencji i liczby uczestników, a także kryteriów uczestnictwa. Podanie do publicznej wiadomości, kto z członków zarządu i radnych w tych kursokonferencjach uczestniczył, ile razy i gdzie? Ile to kosztowało? Podanie do publicznych wiadomości łącznej kwoty dotacji na te kursokonferencje.

Podanie do publicznej wiadomości kwoty dotacji na imprezy w hotelach grupy ?Anders?, typu: turnieje rycerskie, święta czekolady, imprezy sportowe itp.,

Zbadanie, czy zarząd województwa lokuje kursokonferencje tylko w hotelach tej grupy, czy także w innych,

Zbadanie, czy imprezy mające przyciągnąć turystów, organizowane przez inne hotele, także otrzymują dotację zarządu województwa?

Zbadanie, czy pracownicy innych hoteli też byli szkoleni za pieniądze urzędów pracy, jak zatrudnieni przez Hotel ?Krasicki? (Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował w 2010r. grupowe szkolenia zawodowe dla Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe ?Zamek? sp. z o.o. (Hotel ?Krasicki?) w zawodach z branży hotelarsko?gastronomicznej. Szkolenie objęło 40 bezrobotnych i kosztowało w sumie 177 055 zł. Lidzbarski PUP do spółki ?Zamek? skierował na staż 11 osób bezrobotnych, na okres 3 miesięcy).

Zbadanie, czy hotele grupy Anders korzystają z ulg podatkowych, np. w podatku od nieruchomości i czy z takich samych zwolnień i ulg korzystają inne hotele?

Czym się kierowała Komisja Oceniająca oraz zarząd województwa, przyznając 100 mln zł na projekt budowy Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Jakie inne projekty w związku z tym zostały odrzucone?

Zbadanie charakteru zatrudnienia p. Eleonory Protas w Hotelu ?Krasicki?. Zbadanie, czy i ilu innych członków PO lub ich rodzin zostało zatrudnionych w tym hotelu.

Zbadanie, czy firmy budowlane członków PO lub ich rodzin były zatrudnione przy budowie hotelu.
Czekam na raport CBA, NIK i UKS, który odpowie na powyższe pytania. Jeśli je uzyskam, uznam, że instytucje te działają w interesie społeczeństwa, a nie władzy.

Odpowiedz z cytatem
Wszędzie widzisz przekręty.
Jeśli są, zbadaj i dostarcz dowody a odpowiednie służby tym się zajmą.
"Zdaje mi się", to za mało.
Nie mam dowodów, że jest cacy.

Odpowiedz z cytatem
Sprawa jest w toku. Ikmr twoja łatwowierność jest porażająca. Władzy trzeba patrzeć na ręce. Podobne teatry były w komunie i grabiono majątek jak swój. Do niektórych jak Ty takie fakty nigdy nie przemawiają.

Co do rządzących w tym mieście.

Z mojego punktu widzenia: nie byli nie są i nigdy nie będą elitą rządząca ani ludźmi z etycznymi zasadami. Skrzywdzony to chyba ty jesteś , bo tak naiwnego faceta jeszcze nie widziałem (nie czytałem postów)

Odpowiedz z cytatem

Nie zaskoczyło mnie przesłuchanie Grom. C
Nie zaskoczą mnie mniejsze i większe przekręty.
Wiem, - jest "ciemno pod latarnią".
Nic, nie jest wieczne.
Chrystus 2 tyś. lat zbawia świat. I co?
- Żyć trzeba.
- Róbmy swoje.

Odpowiedz z cytatem
Dlatego też pisuje i uświadamiam nieco mieszkańców , bo z mediów zależnych od władzy dowiedzą się jedynie o wypadkach lub zaginionych kotkach.

Akurat Chrystus nie miał nic wspólnego ze złodziejstwem, nepotyzmem i obłudą.

Odpowiedz z cytatem
"choroby zaczynają się od głowy".
Ciekawi mnie, skąd ludzie mają tyle pieniędzy,1-3 miliony, tak pod ręką, by wpłacić kaucję i to natychmiast?
Porównując moją emeryturę po 46 latach pracy a przedtem zarobki, - ich pieniądze są abstrakcyjne.
Mimo, że jestem daleko od wszelkiej maści polityków, to jednak Kaczor miał rację i powód do ścigania skorumpowanych urzędników, wyższego szczebla.
Jesteśmy tylko trybikami do kręcenia się. Jak przeskoczysz "ząbek".- wymienią cię.

Nie dziwię się ludziom twierdzącym, że niżej nie jest inaczej.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach