Menu forum
Odpowiedz do tematu Strona 12 z 13
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
WYBORY !!!!!!!!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem

"………….Kandyduję na Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, aby doprowadzić nasze miasto do rozwoju i rozkwitu. Cztery lata temu społeczeństwo zaufało mi i wybrało na funkcję społeczną radnego powiatu.
Z uwagą czytam wypowiedzi na FORUM. Zaskakuje mnie trafność Państwa oceny sytuacji naszych mieszkańców. Sygnały jakie od Was płyną, przewyższyły moją wiedzę i wyobraźnię.
Zdaję sobie sprawę, że odrobić zaległości poprzednich kadencji i pokazać, że mieszkańcy naszego miasta są warci lepszego bytu, jest sprawą bardzo trudną. Ludzie mówią, że potrzeba cudu, ażeby miasto nasze ruszyło do przodu.
Ten cud szanowni wyborcy leży w Waszych rękach i Waszych umysłach…………."

symsarna- JA WIERZĘ, ŻE TO NIE CUD A CUDOWNI WYBORCY MĄDRZE ZDECYDUJĄ.

"…………Nie dopuśćmy do tego, aby po wyborach znów wyłoniła się stara ekipa, która nam zmarnuje cztery kolejne lata życia. Zróbmy wszystko w tym kierunku, by nam nie wypominały złego wyboru nasze dzieci i wnuki……….."

symsarna- WRESZCIE MOJE DZIECI I WNUKI BĘDĄ MOGŁY ZAMIESZKAC W NASZYM PRZEPIĘKNYM NA NOWO MIEŚCIE.

Mirosław napisał:
"……Bo musimy wybierać pomiędzy z jednej strony kandydatem, którego działania mogą być sukcesywnie blokowane przez Radę Miasta i będziemy mieli kolejne 4 lata wzajemnych przepychanek, z drugiej zaś strony mamy kandydata może społecznie niezbyt popularnego ( tak wynika z opinii na tym Forum ), ale z przychylnością przyszłej Rady Miasta……….."

symsarna- MAM NADZIEJĘ, ŻE RADA MIASTA BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z BURMISTRZEM BO NIE WYBRANA ZOSTAŁA DO SUKCESYWNEGO BLOKOWANIA UCHWAŁ DAJĄCYCH SZANSE NA ROZWÓJ I ROZKWIT MIASTA.

"……….. Polityk nie musi być ani piękny, ani lubiany- wspomnijmy Sir Churchill-a czy De Gaul`a - polityk musi być skuteczny, mieć program, znać drogi i możliwości jego realizacji i niestety najważniejsze posiadać ZAPLECZE POLITYCZNE, gdyż bez niego nawet najlepszy program nie ma szans realizacji. Jeden z kandydatów takie zaplecze posiada, drugi będzie musiał o nie zabiegać- jak skutecznie, pokaże czas powyborczy………"

symsarna- MYŚLĘ, ŻE MÓJ KANDYDAT PORADZI SOBIE DOSKONALE I BĘDZIE SKUTECZNY.PRZECIEŻ LIDZBARK WARMIŃSKI JEST W POLSCE .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Reklama Google 

Odpowiedz z cytatem
Post SZANUJMY SIĘ. 
cytuję " Środa, 22 listopada 2006

PiS i PO zawieszają kampanię wyborczą............
Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk poinformował, że Platforma - chcąc uszanować ofiary wypadku w kopalni "Halemba" - zawiesza kampanię wyborczą przed II turą wyborów samorządowych. "

Również prezydent Lech Kaczyński zaapelował w Rudzie Śląskiej, aby zawiesić programy rozrywkowe i ograniczyć do minimum kampanię wyborczą. Myślę, że może się ograniczyć do grzecznych dyskusji w telewizji, ale niczego więcej - podkreślił."

Zawieszam promowanie mego kandydata i życzę jemu wygranej.

Odpowiedz z cytatem
Z uwagi na tragedię w Halembie powstrzymam się od komentarza artykułów: pan Nałęcza i chórku pana Wajsa, ale zapraszam do lektury i analizy składu osób popierających, naturalnie pan Wajs nie zniżył się do poziomu czytelników i nie zabrał osobiście głosu , a o dokonaniach tego pana napisano brednie

Odpowiedz z cytatem
Informacje odnosnie jutrzejszej sesji na słupach, tam tez porządek obrad.
Nikt z niczego nie zrezygnował, albo jestem żle poinformowana. Jak widzicie życie w Lidzbarku toczy sie dalej swoim torem.
No to na teraz...

Na wstępie zgadzam się ze slonkiem, że życie toczy się dalej i że nie ma ciszy wyborczej.
Porównałam się do "symsarny", rzeki płynącej przez nasze rodzinne i dawniej piękne miasto. Rzeka niekiedy jest rwąca a w niektórych miejscach spokojna, jednakże zawsze płynie w jedną stronę.
Jestem tylko kobietą chcącą mieszkać i pracować w Lidzbarku Warmińskim. Mam takie prawo. Jest to miasto mojego dzieciństwa, mojej młodości.
Mam wystarczającą ilość lat, żeby wnukom opowiadać o transformacji ustrojowej, o dostosowaniu do nowych i nieznanych czasów w jakich przyszło mi i im żyć, o demokracji, której się uczę, tak jak Polacy.

Dziś nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie są tak okrutni względem siebie. Nie zaakceptuję nigdy chamstwa, obłudy, plotkarstwa i walki na łuki i strzały.
Dziś jestem zbulwersowana, zniesmaczona tym, co się dzieje w moim mieście.

Na tym forum zdobywałam" karierę zawodową" szybko. Jestem z tego dumna.

Teraz jednak jestem zmuszona zmienić decyzje o ciszy, gdyż nie jestem w stanie dostosować się, nie chcę zaakceptować technik walki przedwyborczej. Na tym forum kazano mi wyjechać z tego miasta, próbowano mnie obrażać nazywając mnie nieudacznikiem.
Moment, moment, to że mam inne zdanie, że nie zamierzam głosować na byłego lekarza, to jestem nieudacznikiem, mam wyjechać z miasta? To tak się postępuje z wyborcami, którzy chcą głosować na "konkurencję"?. Czy ja zagrażam swoimi poglądami?- nie wyjadę i już. Uprę się a nie posłucham rady "mrówki", "przemasa" .Zostaję tu.
Mieszkam w tym mieście, posiadam prawa wyborcy, staram się być asertywna w kontaktach z ludźmi i posiadam prawo wypowiadania swojego zdania. To jest właśnie demokracja.
Nadal będę chodziła na zakupy do swojego sklepu, nadal będę dojeżdżać do pracy do innego miasta, bo tak mi się podoba. Nadal będę sympatycznie rozmawiać z babą blond, z Darkiem, ze slonkiem i tymi ludźmi co myślą podobnie jak ja.

Dziś ,tak jak zwykle byłam na zakupach i tak jak zwykle bywa spotkałam znajomych, i tak jak zwykle bywa poplotkowaliśmy małe co nieco(jak tygryski i Kubuś Puchatek)o tym i owym. Wszystko byłoby oki, gdyby nie fakt, że wpadł na nas "gościu" jak mówią młodzi. To właśnie jego słowa mnie zbulwersowały! Był tak oszołomiony wiadomościami z ostatniej chwili, że zepsuł nam wszystkim humory.
Nadaję sobie teraz prawo do napisania poniższych słów, bo jestem przekonana, że niestety ten człowiek mówił prawdę.

Nie będę opisywać tego co mówił a wolę przytoczyć słowa przepowiedni, którą napisał " pesymista" w poście z 15-go listopada. Będę jego cytowała, ale swoje też dopowiem co usłyszałam od "papli".

pesymista" napisał, cytuję:
"A teraz kilka słów przepowiedni:

-PO dogadało się z PSL w Sejmiku, więc na 200 % Pan Protas będzie Marszałkiem Sejmiku - to będzie chyba dobrze dla Lidzbarka Warmińskiego ( chyba o nas nie zapomni),
-PRIMA APRILIS-PAN PROTAS NIE BĘDZIE MARSZAŁKIEM SEJMIKU, TYLKO PAN SŁOMA Z GOŁDAPII .SZKODA, ŻE NIE WYBRANO LIDZBARCZANINA.

-Jeśli tak ,to Pan Borowy będzie Starostą, bo tak wychodzi z logiki wyborczej- chyba też o nas nie zapomni, -POCZEKAMY, ZOBACZYMY

- Nie wiem, na ile potwierdzą się plotki, ale podobno w Urzędzie Miasta będzie trzęsienie kadrowe i pracę stracą wszyscy kojarzeni z PIS-em i z Samoobroną, jak również "wszyscy żołnierze" Pana Byczkowskiego- podobno już chodzą z plecakami do pracy.

CZYLI REASUMUJĄC KARTY JUŻ SĄ ROZDANE - "cała władza w rękach ludu".

Opozycji zaś proponuję stworzenie Gabinetu Cieni zarówno w mieście jak i w Powiecie"
.-A TO PECH, NIESTETY NAWET PTAKI NIE ĆWIERKAJA NA TEN TEMAT.

Zmieniłam kolejność zdań, potraktowałam je wybiórczo- MYŚLĘ, ŻE" pesymista" WYBACZY MI, ZE POWOŁAŁAM SIĘ NA JEGO CZĘŚĆ WYPOWIEDZI.

Dziś w Gazecie Lidzbarskiej na drugiej stronie przeczytałam listę nowo wybranych radnych. W sumie zgadzam się, że będą musieli się spotkać się w swoim gronie(bo niby obliguje ich prawo)(a podobno juz sie spotkali) i przedyskutować(podobno przedyskutowali)nowe wytyczne dotyczące pracy nad rozwojem naszego miasta, ale nie podoba mi się, że uczynią to (podobno uczynili)bez obecności nowego Burmistrza(niezależnie od tego, kogo wybiorą wyborcy). Traktuję to jako niedelikatność i nietakt.

Reasumując - dodam to co usłyszałam od jednego z mieszkańców naszego miasta.
Traktuje swoje słowa jako przepowiednię:(ciekawe czy się spełni?)(a może juz się spełniła?)
cytuję za "paplą" ,więc i ja papla, ale też wróżka.

Oto Rada Miasta Lidzbarka Warmińskiego:
Przewodniczący Rady Miasta- Andrzej Kędzierski,
I z-ca –Wioletta Jaskólska,
II z-ca- Bartłomiej Zdanowicz,
przew, kom. rewizyjnej- Henryk Malewicz,
przew. kom. mieszkaniowej- Gabriela Krynicka,
przew. kom. budżetowej- Józef Kurto
Prawo jest prawem. Można się spotkać, ale po co skoro skowronki już wywróżyły ćwierkając kto będzie kim.A rada ma się spotkać jutro( a może dzis sie spotkała?)
Powtórzę się; to nietakt, niedelikatność, to nie wypada obradować bez udziału nowego Burmistrza. Czy to oznacza, że nie potrzebnie pójdziemy wybierać "głowę" naszego miasta? Czy to oznacza, że prawdą jest, że to Rada rządzi miastem?
KARAMBA-NIKT NIC NIE WIE,A KAŻDY WIE.ALE KOCIOŁEK-TAKA DEZINFORMACJA. TO NIESAMOWITOŚĆ PRĘDKOŚCI DZIAŁANIA NASZEJ RADY.

Mam nadzieję, że to żart a nie rzeczywistość.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM I Z POWODU SZANSY NA WYBUDOWANIE FABRYKI OSPRZĘTU DO BUDOWY FARM WIATROWYCH W NASZYM MIEŚCIE I MOŻLIWOŚCI STWORZENIA DUŻEJ ILOŚCI MIEJSC PRACY GŁOSUJĘ NA PRZEDSIĘBIORCĘ RYSZARDA NAŁĘCZA.

Odpowiedz z cytatem
Witam,, dotarła do mnie ulotka podpisana przez Pana Wajsa,,,,, brawo,,, wkońcu zabrał glos osobiście ( chyba) przeczytałem uważnie ulotkę jak i wczorajsze peany poparcia w gazecie lidzbarskiej....

Co do poparcia - no cóz środowisko lekrsko - pielęgniarskie, nikogo tam więcej nie dostrzegłem, ale dostrzegłem listę zasług jakie pan sobie przypisuje działając jako przewodniczący Rady Miasta,, szkoda tylko że nie jest pan precyzyjny bo jeżeli zasugą jest sprzedaż PECu no to gratuluję lub renowacja ulic też z pańskiej inicjatywy ?

Co do ulotki - hym panie Arturze przedstawia się pan dobry Menadzer i dyrektor, (ja tego nie kwestionuję ) wiec po jaką cholerę pcha się pan na stanowisko Burmistrza, czyż nie lepiej kontynuować ta dobrze rozpoczęte dzieło jak ratowanie i renowacja szpitala, zgodnie z tym co pan pisze tam są rozpoczęte bardzo poważne inwestycje i szkoda by było pańskiej 7 letniej pracy aby następny przyszedł i to zmarnował

Co do pańskiej wypowiedzi na temat inwestycji w Ornecie, trochę nie ładnie wyrywać zdania z kontekstu,,, tak, lokalizacja farmy wiatrowej jest przewidziana w Ornecie bo zgodnie z pomiarami siły wiatru jest to najlepsza lokalizacja w naszym powiecie ale całe zaplecze techniczne oraz zakład produkcji osprzętu ma powstać w Lidzbarku Warm. w naszej martwej strefie przemysłowej być może to ją ożywi, mam taką nadzieję że właśnie tak się stanie.

Odpowiedz z cytatem
Przed chwilą otrzymalam ulotke p.Wajsa.Tłumaczy się na temat szpitala. CZŁOWIEKU, NIE ZOSTAWIAJ SZPITALA!
Jak to mówil jeden z naszych byłych premierów - MĘŻCZYZNĘ POZNAĆ PO TYM, NIE JAK ZACZYNA, TYLKO JAK KOŃCZY !
Dokończ człowieku, to co zacząłeś, a będziesz WIELKI !
No to na teraz...

Post Lidzbarczanka 
Nadal głosuję ja i moi na p.Nałęcza. P.Wajsa nie znam i nie mam ochoty poznać.Ulotkę dostałam nie czytając wyrzuciłam.DOŚĆ KŁAMSTWOM I NISZCZENIEMOM
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
MAGICZNA KULA, PLOTKA i NASZA RZECZYWISTOŚĆ

Czy w Lidzbarku Warmińskim magiczna kula może się pomylić?
Ano chyba nie może, bo w piątkowej nasiadówie wybrano zgodnie z
przepowiednią, chociaż nie do końca.

Przewodniczący Rady Miasta - Andrzej Kędzierski
Z-ca Wioletta Jaskólska
Z-ca Bartłomiej Zdanowicz
Reszta mniej ważna zostanie wybrana póżniej.
Priorytet działania nowej rady- plaża na Wielichowie.

Obrady trwały chyba długo, bo widziano kilkoro radnych w godzinach
póżnych w stanie wskazującym na silne umęczenie.

To tyle suchych faktów.
My głosujemy na Pana Nałęcza po to, ażeby ten węzeł gordyjski w końcu przerwać i spojrzeć ponad Wielichowem.

CO JESZCZE WIDZI MAGICZNA KULA ?
ANO - WIDZI DOBRZE.

Odpowiedz z cytatem
[b]No to jak takie sa priorytety Rady Mędrców Lidzbarskich to daaaaaaleko dojedziemy, rowerami i na piechotke do Wielechowa na plażę. Bedziemy mieli ścieżki! Laughing Bedziemy mieli plażę! Laughing
Kurde, no to Lidzbark wybrał jak sie patrzy, miejsc pracy do wyboru do koloru! Kto na tej plaży będzie leżał - chyba tylko Mędrcy, bo reszta pojedzie chleba na obczyżnie szukać.
Eeee, to na teraz...

Odpowiedz do tematu Strona 12 z 13
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach