Menu forum
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 6 z 8
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
O ile pamiętam, to zawsze narzekaliście, że Lidzbark to powinno być miasto turystyczne. Więc ja się pytam jak wy to widzicie. Powiedzcie co jest domeną miast turystycznych ? Bo dla mnie są to głównie ciekawe atrakcje kuszące do zostawienia większej ilości gotówki. Piszecie o torze gokartowym, lodowisku, sprzedanym przedzamczu na hotel, że to lipa, bo to dla przyjezdnych. A czy wy myślicie, że w miejscowościach typowo turystycznych cokolwiek jest budowane dla mieszkańców ? Myślicie że Hotel Gołębiewski w Mikołajkach został wybudowany dla mieszkańców tego miasta ? Nie wydaje mi się. Dzięki temu hotelowi w Mikołajkach żyje większość knajpek i sklepów. Tor gokartowy ? Jasne że mieszkańcy dużo z niego nie skorzystają, ale byłaby to doskonała atrakcja chociażby dla nowobogackich z okolic, którzy więcej kasy zostawią w Lidzbarku, bo po zabawie trzeba odpocząć i posiedzieć w knajpce.

Moim marzeniem jest aby w Lidzbarku powstał tor gokartowy i mimo, że może raz w roku bym z niego skorzystał, to jestem przekonany, że miasto by na tym skorzystało.

A teraz krótka lista :
1. Hotel "Przedzamcze" (podobno ma być tam basen więc może przestalibyście marudzić, że w Bartoszycach i Dobrym mieście już jest a u nas nie).
2. Termy legenda. Niby legenda, niby nikt w to nie wierzy ale jednak jakieś prace są czynione w tym kierunku.
3. Lodowisko, skatepark
4. Tor gokardowy (o ile to nie żart, to znowu byśmy zaskoczyli czymś oryginalnym w okolicy, po niedziałającym niestety wyciągu narciarskim)
5. Starówka, po której będzie można spokojnie pospacerować nie wdychając spalin samochodowych.

Uważacie, że to mało ? To zbyt piękny sen według mnie jak na nasze miasteczko. Jeśli te cztery inwestycje wypalą Bartoszyce będą nam mogły tylko pozazdrościć. Jedyne czego według mnie brakuje do pełni szczęścia to czystego jeziora przy mieście.

A gdyby powstały fabryki, to byście narzekali, że niszczy się środowisko i nie inwestuje w turystyke Zdezorientowany
Napiszcie może jakie wy byście chcieli zobaczyć inwestycje, które postawią Lidzbark na nogi ?

I nie piszcie mi tylko, że to jakaś mowa polityczna przed wyborami, bo żaden ze mnie polityk (tak jak i wy nie lubię tych co się pchają do koryta tylko po posadkę).

Reklama Google 

Odpowiedz z cytatem
Mniemam, - czekamy na jakiegoś biznesmena na białym koniu, który przybędzie uszczęśliwi nas.- Błąd.Przybył jeden kupując/przejmując przedzamcze.Ile było kwasów i nie chęci do niego.Wbrew plotkom coś robi,oby tak dalej.
To tylko usługi, ważne, ale nie do końca.
W/g mnie najlepiej, gdyby powstał zakład produkcyjny. Nie ważnie co by produkował, guziki czy rakiety, byleby produkcja szła na zewnątrz regionu.
Zapytacie, jak to zrobić?.Odpowiem w innym poście.

Ikmr

Odpowiedz z cytatem
Fajnie, że optymizm nie zginął w narodzie. Z zasady wolę patrzeć na to w kategorii "będzie lepiej". Jest to chyba spowodowane tym, że poprzedni burmistrz przez 2 kadencje nawet nie robił pozorów iż się stara.

Co do toru mam jedno zastrzeżenie: aby był to dobry, sprawny tor, z działającym zapleczem, którego nie będziemy się wstydzić musi mieć regularne dochody.
W pierwszej chwili mnie to rozśmieszyło bo nie potrafiłem sobie wyobrazić lokalizacji, tych ludzi jeżdżących.
Jeśli jednak ktoś zrobił badania, sondaże i wie, że przyjadą tu ludzie ćwiczyć, będą zorganizowane zawody chociażby o puchar mleka POLMLEKU i dzięki temu ten sport będzie miał szansę się rozwijać tutaj. Będę za.
Jednak nie zgodzę się na inwestycję (groźnie brzmi, co nie Confused ) jeśli ma to być 1-2 imprezy na rok. Zbyt duży wydatek i koszt utrzymania. Chyba, że zrobi to prywatny sponsor. Tu jednak uwagi, gdyż zdarzały się tereny przekazane pod jakiś cel a potem robiła się z tego ruina i problem dla miasta.
Jeśli można to wolałbym aby te pieniądze przeznaczyć na tor motocrossowy. Oferuje kilka imprez w roku i ma stale ćwiczące osoby. Ostatnio w modzie są quady więc rozwój toru bardziej wskazany.
Co do reszty wymienionych inwestycji, jestem za. A termy powstaną Wink moc jest z nimi.

Odpowiedz z cytatem
Przedzamcze jak narazie rozkwita w oczach. Wiadomo każdy prywaciaż się stara by jak najszybciej na tym zarabiać.I oby tak dalej. Owszem znajdą się tam też miejsca pracy co dla niektórych. Jednak jestem tak jak Grande za zakładem pracy nawet jeśli mieliby tam składać długopisy czy produkować kubełki na śmiecie. Już by było parę stanowisk do pracy a i zamiast paczek dla biednych na gwiazdkę dostaliby stały etat. Stała praca jako prezent..... pomażyć tylko Embarassed

Odpowiedz z cytatem
Przedzamcze jak narazie rozkwita w oczach. Wiadomo każdy prywaciaż się stara by jak najszybciej na tym zarabiać.I oby tak dalej. Owszem znajdą się tam też miejsca pracy co dla niektórych. Jednak jestem tak jak Grande za zakładem pracy nawet jeśli mieliby tam składać długopisy czy produkować kubełki na śmiecie. Już by było parę stanowisk do pracy a i zamiast paczek dla biednych na gwiazdkę dostaliby stały etat. Stała praca jako prezent..... pomażyć tylko Embarassed

Małe sprostownie .... nie Grande a ikm miało być

Odpowiedz z cytatem
O rany za klika godzin koniec zabawy w wybory a potem buziaczki na kłódkę. Chyba mnie to załamie. I jak ja przeżyję w tej niepewności do wyników z wyborów. Buuuuu Crying or Very sad

Odpowiedz z cytatem
i dobrze, że koniec. jak widzę po raz kolejny ulotki w skrzynce to robi się przykro. Ten sam tekst. Co on ma zmienić? Przekonać mnie, że ktoś kto budował piramidy teraz zrobi tu porządek.

Odpowiedz z cytatem
Niektórzy, sprawdzą realność swoich "obiecanek cacanek".
Nam pozostanie przepytywać, przypominać, wytykać,rozliczać przy każdej sposobności.
Obyśmy się nie przekonali o swojej naiwności/głupocie/.
Ładniej mówiąc, -o złym miejscu, postawionym krzyżyku bądż ptaszku.

Odpowiedz z cytatem
http://www.youtube.com/watch?v=Rrg7Fm92QOk&feature=player_embedded

Odpowiedz z cytatem
No ja tak powyżej dla jaj bo akurat już mnie nbie ma Laughing Laughing Laughing

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 6 z 8
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach