Menu forum
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
SZPITAL- CAŁA PRAWDA,CAŁA DOBĘ !!!!!!!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post SZPITAL- CAŁA PRAWDA,CAŁA DOBĘ !!!!!!! 
No cóż czas najwyższy powiedzieć parę zdań prawdy o Szpitalu -NAJWYŻSZA PORA.

Zacznę od NIEUŚWIADOMIONYCH- otóż polityka zdrowotna w skali makro nie przewiduje od dłuższego czasu funkcjonowania tego typu placówek w małych miastach jak nasze, zatem to CUD,ze ta placówka jeszcze istnieje, daje pracę wielu ludziom i nie musimy się póki co tułać po Bartoszycach, czy Olsztynie.

Placówki tego typu przeważnie są przekwalifikowane na tzw ZOL czyli Zakład Opieki Medycznej jak np w Dobrym Miescie- nota bene swietnie prosperujace.

Odrębna sprawą jest sprawa zadłużenia tej placówki- mam na mysli cały lidzbarski ZOZ.
Niestety, gdzie drwa robią, tam wióry lecą- nie ma nic za darmo. Termoizolacja, wymiana CO, to wszystko kosztuje grube setki tysięcy złotych-NIESTETY.

Szpital nie był remontowany ani inwestowany na taka skalę od dziesięcioleci i teraz przychodzi nam ponosić tego koszty.
JA MAM tylko jedno pytanie do Decydentów w tej sprawie, bo myslę,że tym trzeba było sie kierować.

JEŻELI KTOŚ DECYDUJE SIĘ NA TAKI KOSZT, TO TRZEBA SOBIE ZDAWAĆ SPRAWĘ Z JEDNEJ RZECZY.JEZELI PODEJMUJE SIĘ TEGO TYPU INWESTYCJI, ZACIAGAM KREDYT, TO MUSZĘ MIEĆ SWIADOMOŚĆ TEGO,ŻE KOSZTY ZMNIEJSZENIA UTRZYMANIA DANEGO BUDYNKU PO REMONCIE, WYMIANIE CO, TERMOIZOLACJI SA PORÓWNYWALNE Z RATĄ KREDYTU JAKI PRZYJDZIE NAM SPŁACAC.
WTEDY TO MA RZECZYWISTY SENS EKONOMICZNY.

MYSLĘ ZE MOJE SŁOWA POTWIERDZI RZECZYWISTOŚĆ.

I jeszcze jedno- jeżeli ktoś wie o jakichkolwiek nieprawidłowościach podczas tych inwestycji, to drogę na Warmińską zna - poza tym realizacja budżetu powiatu jest czujnie strzeżona przez Regionalną Izbę Obrachunkową- skoro nie ma żadnych zarzutów, to nie ma żadnej sprawy.
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Skoro tak wiele Pan wie o szpitalu,to proszę oświetlić
mnie naiwniaka, jak zakończyła się sprawa wyparowania
ponad 20 000,oo zlotych .
Wiem że sąd uniewinnił kasjerkę, potem magazynierkę, a
pieniędzy dalej nie było.
Już są , czy ich nie ma do tej pory?
Czy w tak niewielkiej placówce mogą się dziać takie rzeczy?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Ad Voce-SlonkoX98 
No cóz widzę,ze nie do końca zostałem zrozumiany. W swoim poscie próbuję wytłumaczyć skąd się wzięło tak duże zadłużenie naszego ZOZ-u. Nie próbuje tutaj nikogo bronić, tylko w rzetelny sposób przedstawiam sytuację. Byli i są na tym Forum tacy oszołomi, którzy jednego z kandydatów na przyszłego Burmistrza nazywali " przekretem i złodziejem " nie potwierdzając tego najmniejszymi dowodami- ze swojej strony trochę się dziwię, że tak ciężkie oskarżenie nie znalazło swojego finału w Sądzie ( przypominam,ze podczas kampanii wyborczej takie sprawy sa rozstrzygane w trybie 24-godzinnym).
Teraz wracając do "naszych baranów" sprawa owych 20.000 zł ma juz ponad 4 lata, o ile pamiętam. Skoro była prześwietlana przez prokuraturę, było prowadzone postepowanie przygotowawcze, była w końcu sprawa sądowa bądź co bądź w niezawisłym sądzie, to w czym jest problem. Od każdego wyroku sądowego można się odwołać do wyższej instancji aż do Sądu Najwyższego włącznie jeżeli ktoś czuje się pokrzywdzony przez sąd niższej instancji.
Jeżeli ktoś ma elementarną wiedzę z zakresu ekonomii to wie, że jeżeli ktoś bierze jakiekolwiek pieniądze z kasy, to musi to być zaksięgowane w raporcie kasowym, a następnie powinne być przedstawione dokumenty wydatkowania tych środków- czy to F-ry VAT, Paragony itp. ZOZ rozlicza się na zasadach pełnej księgowości i kazda wydatkowana złotówka powinna i pewnie ma swoje potwierdzenie i ślad w dokumentach księgowych. Z tego co mi wiadomo osoba badająca Roczne Sprawozdanie Finansowe tzw badanie bilansu napewno odkryła by dawno wszelkie nieprawidłowości. A przypominam, że mamy dodatkową "czapkę" w postaci Regionalnej Izby Obrachunkowej badającej prawidłowość wydatkowania środków przez poszczególne Zarządy Samorządu Terytorialnego ( miasta, powiatu itp )

Ktoś pyta,czy w tego typu placówce powinny się dziać takie rzeczy- w żadnej placówce wydającej publiczny grosz tego typu rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale skoro Niezawisły Sąd nie dopatrzył się uchybień wydając wyroki uniewinniające, to musiały być ku temu racjonalne przesłanki podparte dowodami niewinności tej czy innej osoby.
Pozdrawiam

Post I co teraz NIEDOWIARKI hihihi 
Mad Kolejne moje słowa na temat Szpitala ujrzały światło dzienne- Chciałbym teraz usłyszeć (przczytać ) Wasze opinie na poniższe słowa nota bene cytat -

Kliknij link

" Szpital w Lidzbarku warmińskim należy do najmniej zadłużonych placówek w regionie. Po właściwie przeprowadzonej restrukturyzacji szpitalowi umorzono prawie 1,5 miliona zł kredytu restrukturyzacyjnego.

Agnieszka Lasowa, dyrektor szpitala powiedziała, że placówka ma stabilną sytuację finansową.
Szpital podpisał kontrakt z NFZ do 2008 r. Modernizacji poddano izbę przyjęć, blok operacyjny i sterylizatornię. Placówka przeszła restrukturyzację, co poprawiło jej kondycję finansową.
W chwilach trudnych na rzecz szpitala koncertował Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa. Wczoraj aktor potwierdził chęć zorganizowania kolejnego koncertu.

Szpital wspierał też profesor Zbigniewa Religa. Był honorowym przewodniczącym komitetu gromadzącego pieniądze na zakup echa serca dla oddziału wewnętrznego.

05-02-2007 "

I co teraz Dalej będziecie psioczyć jątrzyć na temat Dyrektora Szpitala Nota bene nowego Burmistrza Miasta. Czasami WEarto po Prostu pochylić czoło- uznać fakty. Pozdrawiam,Życzę Szczęścia

Chylę czoła -sam słyszałem wczoraj w radiu Olsztyn.
Cieszą takie wiadomości

A co Ty sie dziwisz, ze ludzie na zimno dmuchają. Tyle razy wystawili nas do wiatru i to nie tylko ze szpitalem. Sam wiesz jak ciezko odrobic takie zaległości, a i ludzi przyzwyczaić do tego, ze sie nie struga z nich głupkow. Normalna kolej rzeczy.
Jest dobrze? Chwała za to! A i tak z niedowierzaniem będziemy czekać na to co będzie dalej.
Serdecznie pozdrawiam!
No to na teraz...

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach