Menu forum
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
nowi członkowie mile widziani
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post nowi członkowie mile widziani 
Stowarzyszenie NLI Nowa Lidzbarska Inicjatywa zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli, mających ochotę zrobić coś dla innych na spotkanie w LDK (wejście z boku, sala na parterze po lewej stronie) w środę 10.09.2008 o godz. 18:30.
jeśli nie możesz a chciał(a)byś działać z nami napisz do mnie prywatną wiadomość.

Odpowiedz z cytatem
To jak na rejestracjach pojazdów Wink NLI Wink
NIC LUDZIE INNYM ;)MIŁO BY BYŁO ZAPOZNAĆ SIĘ PUBLICZNIE ze statusem stoważyszenia, jak to organizatorzy widzą, jakie działania chcą lub już podejmują. Inicjatywa warta poparcia ale musi być też efektywna. Jak wspomniano, nie każdy może być na spotkaniach a zadawane pytania warto publikować publicznie jak i podjęte działania... To poprawi szerzenie informacji dla wszystkich zainteresowanych jak też wzmocni poczucie społeczeństwa o potrzebie tworzenia i funkcjonowania tego rodzaju organizacji... jak i ułatwi szukanie wsparcia tych dla których ma ta organizacja służyć...
ZRESZTĄ KAŻDY DOBRY CZŁOWIEK SAM WIE JAK POMÓC INNYM I TO BEZ INTERESOWNIE I BEZ OCZEKIWANIA NAGRÓD... CZY UCZESTNICZENIA W ORGANIZACJACH...
Ja np. nie uważam się za dobrego, bo łobuz ze mnie że co nie tylko... ale krew w tym roku chętnie oddałem i to nie chcący 540 czy 560 ml. zamiast ustawowego 450. Tak wyszło nie chcący Wink Nie długo minie dwa miesiące i będę mógł oddać ponownie. Po ostatnim reportażu w telewizji zastanawiam się o oddaniu szpiku dla potrzebujących... oczywiście w granicach rozsądku... Wink Wcześniej muszę zapoznać się o skutkach tego rodzaju działań jak i samej czynności... Zabieg wygląda poważnie a różne rzeczy mogą się wtedy wydażyć i tego się boję i mnie to zniechęca. Piszę o tym oddawaniu ponieważ wielu ludzi pomaga innym, i nikt się tym nie chwali, co podpowiada, że można pomagać nie zakładając organizacji... Tym bardziej, że są przecież ośrodki pomocy społecznej i winny spełniać oczekiwania społeczeństwa... Nie można wszystkich instytucji i rządu wyręczać bo wtedy całkiem tylko na dobre serce będzie można liczyć a ztym nie jest tak łatwo... W lidzbarku gdy oddałem krew zebrano 15 litrów krwi... W brew pozorom to bardzo dużo... Dla porównania w innym większym mieście gdzie można było zebrać tyle samo lub więcej... zebrano tylko 4 czy 5 litrów. Krew, dar życia którym każdy mógłby chociaż raz w roku podzielić się bezinteresownie jest na wagę złota i dla kogoś w krytycznej chwili może go zabraknąć. Takie wielkie serce mają polacy... Podobnie z dawcami organów... bo choć już dany człowiek nie żyje to podzielić się życiem z innymi nie chce... i ze szpikiem podobnie... tyle czeka w kolejce bo chętnych do podarowania szpiku nie wielu... I tak nie stety jest w wielu dziedzinach naszego posr...go ludzkiego życia... Wsiada gość po pijanemu? Niech wsiada, co mnie to obchodzi... dziecko sąsiadki jest bite lub często głodne... a co mnie to obchodzi... sąsiad notorycznie pije... a niech się zapije... młodzież pije i pali na dyskotekach ( ta nieletnia) ... no i dobrze, akochol i nikotyna zchodzi z pułek... debil szaleje pojazdem... no i dobra, niech się wyszaleje... może nikogo nie zabije... i wiele wiele innych takich i in nych sytuacji... POMAGAJMY ALE CZĘŚCIEJ I W PORĘ, bezinteresownie i nie wstydząc się lub bojąc że ktoś nas skrytykuje czy wytknie palcami. Czasem lepiej się postawić niż mieć niesmak że się coś olało czy celowo nie zauważało... Ale kto to rozumie... pracodawcy co wykorzystują pracowników? Nie rzetelni usługodawcy? Skorumpowani lub nie kompetętni urzędnicy? Lekarze z brakami wiedzy, politycy, posłowie i wielu innych? Każdy z nich mógłby pomagać i nie koniecznie być członkiem organizacji która ma pomagać ludziom. Wystarczy że nie bedą szkodzić a już tobędzie wielka pomoc dla drugiego człowieka Smile
JOHN... JESTEŚ WIELKI!!! MIMO WSZYSTKO POPIERAM TWOJĄ INICJATYWĘ...
CO DO KRWI, KWAŚNIEWSKI SPRZENIEWIERZYŁ MILIONY NA BANK KRWI I NIE ODPOWIE ZA TO... TAKICH LUDZI MAMY NA PĘCZKI W POLSCE... DZIŚ PROBLEM KRWI BYŁBY ROZWIĄZANY... ALE KTOŚ ZADECYDOWAŁ ZA INNYCH I INNYM NIE POMÓGŁ... TEN KTOŚ BYŁ W WIELU ORGANIZACJACH... TEN KTOŚ DZIŚ POWINIEN GNIĆ W WIĘZIENIU ALE ŻYJE NA WOLNOŚCI I MA WYSOKĄ EMERYTURĘ... TAKI TEN POSR...NY KRAJ... A WSZYSTKO DZIĘKI GŁUPIEMU SPOŁECZEŃSTWU... SZKODA słów...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Drogi AR wybacz nie przeczytam całegoTwojego postu.
Satut stowarzyszenia pewnie niedługo będzie do przeczytania na stronce nli.lidzbark.com
na razie można tam poczytać o akcji Sw Mikołaj Dzieciom
i jak na razie to nasze główne zadanie
jeśli chcesz pomóc zapraszam, jeśli nie - szkoda bo, widać żeś człek chętny do działania
co do statutów stowarzyszeń to zwykle nie oddają one głównego celu, ponieważ pisane są z myślą żeby nie zamykać sobie innych dróg działania - więc zawierają dużo więcej celów niż będzie realizowanych

sorry ja tez nie doczytalem , Shocked

ale niespotykana ortografia Shocked

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Ortografia nie szkodzi nikomu... Twoje zachowanie jak najbardziej pasodoble... charakterek też masz nie kiepski Wink a to źle bardzo Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
nie znam sie na tym czy szkodzi czy nie szkodzi , napisalem tylko ze jest niespotykana Twisted Evil

a o szkodzeniu sam napisałes Drogi Andrzeju Shocked

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Pan Grzegorz Bebłowski wrócił do Lidzbarka?

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach