Menu forum
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
DROGA NA KŁĘBOWO I BLANKI
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post DROGA NA KŁĘBOWO I BLANKI 
Może ktoś wie dlaczego droga biegnąca nad jeziora Symsarn i Blanki pozostaje zapomniana przez nasze władze i drogowców??? Słyszałem o modernizacji trasy LW-Jarandowo-Suryty, lecz wydaje mi się to mało zrozumiałe (choć pocieszające), ponieważ większość mieszkańców Suryt lub posiadaczy domków w tejże okolicy i tak porusza się trasą przez Kłębowo i Blanki... Prosiłbym ludzi odpowiedzialnych za nasze drogi o przejażdżkę trasą LW-Kłębowo-Blanki, aby sami mogli się przekonać co przeżywają mieszkańcy tych terenów, jak i turyści w sezonie... Dużo lepiej prezentuje się trasa LW-Suryty...mimo to zapadła decyzja o remoncie tego odcinka..gdzie tu logika??? Confused Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy???

Reklama Google 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Odpowiedzialna jest gmina wiejska i powiat oraz nasz przyszły starosta Jan H. obecnie "dyrechtor' ZDP. Żaden z samorządowców nie doszedł jeszcze do wniosku ,że poprawa nawierzchni byłaby dobrą inwestycją dla kierowców i rowerzystów i najważniejsze dla turystów. W zamian proponuje się jakieś trasy rowerowe do drugiego 'dziada" czyli Ornety. Po co nie wiadomo.


Na wiosnę kolejne wyrwy jak po bombardowaniu.

Odpowiedz z cytatem
Post  
Z uwagi na brak planów autostrady - Suwałki,Białystok, Olsztyn, Ostrołęka, Lublin
Jako jej namiastkę, zaproponowano drogę rowerową dla turystów.Dowodem tego jest rondo koło jednostki i os.Kromera./Po którym nie umiecie się poruszać/.
Pomysł jest przyszłościowy i nie dla wszystkich zrozumiały.Turystyka rowerowa, jest obecnie bardzo modna na świecie.Ekologiczna. Ciesze się z perspektywicznego myślenia. Odpadają samochody, samoloty, pociągi są te środki nieprzyjazne ekologii.
"Mazury, cud natury" się kłania.
Może podyskutujemy na ten temat wyborczy. Zapraszam do dyskusji kandydatów na radnych.

Pozdrawiam ikmr

Odpowiedz z cytatem
Post  
skoro można było zrobić drogę Kiwity-Stoczek Kl-Krekole..aż do Samolubia to dlaczego nasz szlak turystyczny jest w opłakanym stanie???? Ostatnio łatano dziury..lecz do ośrodka w Kłębowie a dalej.... dziura na dziurze!!!! ZGROZA!!! Przecież trasa LW-KŁĘBOWO-BLANKI to oprócz mieszkańców i właścicieli domków letniskowych świetna trasa dla rowerzystów (tylko jak taką drogą przejechać aby nic nie uszkodzić????).

Odpowiedz z cytatem
Post  
Kiedyś w czasie głębokiej komuny, była dyskusja w telewizji na temat; którą drogę należy modernizować w pierwszej kolejności, drogi Olsztyn - Szczytno czy Olsztyn - Bezledy. Wg jednego dyskutanta wynikało,że komputer / czy taki istniał w owym czasie?/ należy modernizować tą drugą. Czy ten "komputer" nie miał racji?
Tylko decyzje o wieloletniej perspektywie, mają sens i uznanie gospodarcze.
Dorażnie, można tylko podejmować decyzje, o wyłapaniu psów, wałęsających się po ulicach miasta.

Z szacunkiem ikmr

Odpowiedz z cytatem
Post  
Z tą drogą to historia jest dłuższa. Nie znam wszystkich szczegółów ale plan jej budowy był wystawiony do konsultacji od długiego czasu. Dopiero gdy temat był uważany za zamknięty pojawiły się głosy aby zrobić ją przez kłębowo (ośrodek) i do blanek. Starostwo zwróciło się (nie wiem, w którym momencie) do gminy o pomoc w budowie. Gmina przeznaczyła śmieszny pieniądz. Gdy starostwo próbowało przeforsować pomysł i rozszerzyć budowę i wykonać "pełne koło" czyli objazd od jarandowa i suryt, przez blanki i kłębowo (ośrodek) zwrócili się ponownie do gminy o kolejne środki. Ta jednak nie określiła się czy się zgadza. Starostwo nie chcąc stracić przynajmniej tej obiecanej kwoty od gminy podjęło decyzję o przeprowadzeniu drogi zgodnie z pierwotnym planem, który gmina zgodziła się współfinansować.
Historia zasłyszana, nie ponoszę odpowiedzialności za przekłamania w temacie. Sądzę, że kilka z tych faktów da się potwierdzić.

Odpowiedz z cytatem
Post  
na szczęscie zmiani się Wójt Gminy.... może on nie będzie rzucał słów na wiatr... a drogę trzeba zrobić gdyż po zimie dojazd będzie tylko powietrzny...hehe... a kto w przypadku uszkodzenia zawieszenia zapłaci za poniesione szkody???? pewnie nikt!!! i bujaj sie dalej dziurami człowieku.. pzdr

Odpowiedz z cytatem
Post  
Drogi AR wybacz nie przeczytam całegoTwojego postu.
Satut stowarzyszenia pewnie niedługo będzie do przeczytania na stronce nli.lidzbark.com
na razie można tam poczytać o akcji Sw Mikołaj Dzieciom
i jak na razie to nasze główne zadanie
jeśli chcesz pomóc zapraszam, jeśli nie - szkoda bo, widać żeś człek chętny do działania
co do statutów stowarzyszeń to zwykle nie oddają one głównego celu, ponieważ pisane są z myślą żeby nie zamykać sobie innych dróg działania - więc zawierają dużo więcej celów niż będzie realizowanych


_________________
Are you worried about 74-325 exam questions and answers exam CISCO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post
Aż jestem ciekawy, ile allegro sobie życzy prowizję za sprzedanie takiej koparki... Smile


_________________
http://www.certkiller.us
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach