Kredyty – dlaczego się ich boimy?

1_400Kredyty należą do produktów finansowych, które budzą najwięcej chyba kontrowersji. Jedni sięgają po nie bardzo chętnie, i to nawet wtedy, gdy nie ma takiej konieczności, ale sporo jest również osób, które ich unikają i czują przed nimi obawę. Posiadanie kredytu wciąż wielu z nas kojarzy się z zagrożeniem, brakiem swobody finansowej, uzależnieniem od banku – i dotyczy to nie tylko bardzo wysokich kredytów hipotecznych, lecz również zwyczajnych gotówkowych, takich opiewających na kilka tysięcy złotych. Jak to jest więc w rzeczywistości – zaciągnięcie kredytu to szansa na podreperowanie swojego budżetu czy też objaw braku rozsądku i lekkomyślności? W podjęciu dobrej decyzji pomogą Ci przedstawione porady oraz ranking kredytów gotówkowych dla Ciebie.

Jakie problemy mogą wyniknąć z zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Jakich argumentów z reguły używają przeciwnicy kredytów? Co powoduje, że całkowicie rezygnują oni z korzystania z tego typu usług finansowych? Jednym z najczęściej wymienianych minusów jest oprocentowanie. W przypadku kredytów zawsze jest tak, że zwracamy bankowi wyższą sumę, niż pożyczyliśmy – i w dodatku często różnica ta jest całkiem spora. Obawy budzi też fakt, że kredyt zaciągamy na pewien konkretny czas, w którym wiele może się wydarzyć. Spłata kredytu gotówkowego trwa zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat – jest to wystarczający okres, by w życiu każdego z nas pojawiły się różne zmiany i komplikacje, które mogą nam przeszkodzić w terminowej jego spłacie. Wystarczy, że nagle utracimy pracę lub zachorujemy, a już możemy mieć problem z uregulowaniem bieżącej raty. A jeżeli taka sytuacja będzie się przedłużała, to dług będzie wzrastał coraz bardziej, by wreszcie wymknąć nam się spod kontroli – a w efekcie możemy nawet mieć do czynienia z firmą windykacyjną.

Nie taki diabeł straszny…

Wszystko, co napisaliśmy powyżej, nie oznacza jednak, że powinieneś całkowicie zrezygnować z kredytów gotówkowych. Wystarczy tylko zachować przy ich zaciąganiu odrobinę zdrowego rozsądku i nie robić tego zbyt pochopnie ani niepotrzebnie oraz umieć realistycznie oszacować swoje możliwości finansowe, a na pewno nie wpadniesz w żadne kłopoty!
Pamiętaj, że w niektórych sytuacjach kredyt może być nawet całkiem rozsądnym pomysłem. W życiu każdego z nas zdarzają się momenty, gdy coś nas zaskoczy i nie jesteśmy w stanie z bieżących dochodów zaspokoić wszystkich pojawiających się potrzeb. Wystarczy, że nagle zepsuje nam się samochód i staniemy przed koniecznością szybkiego kupna nowego albo awarii ulegnie chociażby lodówka czy pralka – i już możemy utracić płynność finansową. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności warto zwrócić się o pożyczkę do rodziny lub przyjaciół, jednak nie zawsze są nam oni w stanie udzielić tego typu wsparcia. Jeśli więc nie mamy takiej możliwości, warto pomyśleć o kredycie – najważniejsze, by wybrać go rozsądnie.

Wybierz kredyt z PADO24 i niczym się nie martw!

 

logo_mobilne_1_400

 

Zacząłeś szukać najlepszego kredytu dla siebie, jednak masz problem z odnalezieniem się na rynku finansowym? Czujesz się przytłoczony ilością ofert i nie potrafisz ocenić, które z nich faktycznie warte są Twojej uwagi? Wszystkie Twoje wątpliwości rozwieje PADO24! Zajrzyj na naszą stronę, a szybko i bez problemu znajdziesz kredyt, który będzie idealnie pasował do Twoich oczekiwań, pomoże Ci poradzić sobie ze swoimi problemami, a jednocześnie nie zrujnuje budżetu. Zachęcamy do regularnego odwiedzania PADO24 i korzystania z naszej porównywarki – naprawdę warto!

 

Dodał : lidzbark.com
2016-11-26

Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Podpis :
Ostatnio na forum

specjaliści od wykończenia wnętrz
02-07-2018 23:00 - dodał: olamala

dietetyk - czy warto zaufać?
25-06-2018 14:59 - dodał: olamala

Oferta pracy dla konsultanta
04-06-2018 10:13 - dodał: Anonymous

Jak to jest z praca?
04-06-2018 09:17 - dodał: zabawny

nowe mieszkania rzeszów
31-05-2018 12:40 - dodał: Anonymous

Ogłoszenia

Rintal Polska, wiodący producent schodów do wnętrz organizuje ptomocję: W lipcu rabaty do 15% na wyb
Data : 04-07-2018 15:07

Reklama
Zdjęcie dnia
Włoskie sery

Włoskie sery